پنج شنبه, ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
خانه >> فایل فشرده تنظیمات و workspace اتوکد ۲۰۱۸

فایل فشرده تنظیمات و workspace اتوکد ۲۰۱۸

روش تنظیم work Space پیشفرض به سفارشی

خیلی از دوستان سوال پرسیده بودند که چطور میتونیم منوها و ابزار های صفحه کاربردی اتوکد رو به دلخواه خودمان تنظیم کنیم و یا چرا در اتوکدهای ورژن ۲۰۱۴ به بعد منوی کلاسیک نداره ؟ 

کلا در اتوکد میتونیم طبق سلیقه خودمون منوها و ابزارها رو اضافه و یا کم کنیم که روش کار رو در جلسه: ساخت و انتقال workspace / ذخیره تنظیمات (جلسه ۱۷) توضیح دادم و در اینجا بعد از چندین سال کارکردن با نرم افزار اتوکد یک Work Space سفارشی و کلیه تنظیمات اتوکد رو که خودم ایجاد کردم در قالب یک فایل فشرده ( البته بسته به نیاز به منو ها و ابزار های کاربردی که خیلی استفاده میکردم) در آخر این مطلب بری دانلود در اختیارتون گذاشتم که طی چند مرحله میتونید منوی work Space  خودتون رو تغییر بدید و ابزارهایی که بیشتر کاربرد دارند رو دم دست داشته باشید . 

مراحل انتقال Work Space  سفارشی:

 1. دانلود  فایل فشرده  AutoCAD 2018 Setting V97
 2. نکته مهم اینکه هذگز فایل رو از حالت فشرده خارج نکنید
 3. برای انتقال این فایل به نرم‌افزار اتوکد شما حتما باید برنامه اتوکد کاملا بسته باشه ( وگرنه پیغام خطا میده و عمل انتقال انجام نمیشه)
 4. در ویندوز ۷ روی دگمه Start  گلیک کنید و مسیر زیر را دنبال کنید:
  1. Start→All Programs→Autodesk→AutoCAD 2018-English→Migrate Custom Settings
  2. و سپس روی فایل Import AutoCAD 2018 Settings کلیک کنید تا اجرا شود.
  3. در منوی باز شده مسیر فایل فشرده دانلود شده را در قسمت آدرس وارد کنید و سپس فایل دانلود شده را در قسمت File name پایین صفحه وارد کنید و دگمه Open  را بزنید ، بعد از چند ثانیه تنظیمات جدید اتوکد برای شما انتقال میابد .
 5. در ویندوزهای ۸ و ۱۰ باید بر روی دکمه windows کلیک کنید و در قسمت جستجو تایپ کنید : Import AutoCAD 2018 Settings و سپس مراحل ۳ و ۴  در ویندوز ۷ را دنبال کنید.
 6. بعد از انتقال Import AutoCAD 2018 Settings میتوانید اتوکد را اجرا کنید و در قسمت Work space switching تنظیمات workspace را در حالت www.ostadcad.com  قرار دهید.
 7. تنظیمات صفحه اتوکد شما جدید خواهد شد ، میتوانید از این محیط لذت ببرید ♣